Ostali sportovi

SLAVONSKI BROD Odigran pripremni turnir košarke u kolicima

Objavljeno

/

Na slici su ljudi u invalidskim kolicima koji igraju košarkašku utakmicu.. Jedna ekipa je u narančastim, a druga u crvenim dresovima, Igrač u narančastom dresu uputio je udarac prema košu. Zidovi dvorane su žute boje,, dok je parket smeđe boje, a na vrhu dvorane nalazi se više malih prozora.

Košarkaški klub invalida Brod organizirao je pripremni turnir pod nazivom ‘ 3 ekipe’. Bila je ovo posljednja provjera forme uoči zadnjeg ovosezonskog turnira koji će se održati zadnji vikend u lipnju u slovenskom Mariboru.

Kako samo ime kaže, na turniru su sudjelovale tri ekipe, a sve tri bile su sastavljene od igrača iz Košarkaškog kluba invalida Brod. Velik broj igrača odazvao se na ovaj prijateljski poziv nebi li što bolje namjestili svoje ‘nišanske sprave’ za natjecanje koje slijedi.

Odigrane su sveukupno 3 utakmice. Na parket su prvi izašli igrači KKI Brod 1 i KKI Brod 2. Druga momčad Brođana bila je puno bolji protivnik gotovo cijelu utakmicu, ali su na kraju ipak prosuli prednost te u zadnjoj četvrtini izgubili gotovo dobivenu utakmicu.

Za preokret slike na terenu i pobjedu svoje momčadi zadužan je kapetan KKI Broda 1 Željko Kladarić koji zajedno sa svojim suigračem Bernardinom Trnkom vraća neizvjesnost u utakmicu, a na kraju i preokreće rezultat i fantastičnim košem s pola terena donosi pobjedu svojoj momčadi.

Nakon poraza u prvoj utakmici, ekipa KKI Broda 2 dala je sve od sebe da u utakmici protiv KKI Broda 3 ostane ne poražena, ali ni ovaj put to im nije pošlo za rukom.

Iako su i u ovoj utakmici, u prvoj četvrtini imali inicijativu te je okončali s 8:6, u drugoj im ipak ponestaje koncentracije.

Ekipa Broda 3 to je dobro iskoristila te vrlo brzo okreće rezultat na svoj mlin i prednost više ne ispušta iz ruku. Bio je ovo drugi poraz za Brod 2 koji se tako zacementirao za treće mjesto.

Odluka o pobjedniku turnira pala je u trećoj utakmici, KKI Brod 1 dočekao KKI Brod 3. Ekipa Broda 3 pokušala je na krilima pobjede u prethodnoj utakmici iznenaditi Brod 1, ali u tome nisu uspjeli.

Prva ekipa Brođana puno je bolje ušla u utakmicu te je vodila od prve do zadnje minute i tako se s dvije pobjede zasluženo popela na tron ovog uzbudljivog košarkaškog turnira.

Za najboljeg strijelca i najboljeg igrača turnira proglašen je kapetan KKI Broda 1 Željko Kladarić s 29 postignutih pogodaka.

Nakon ovako odigranog turnira nema sumnje da će košarkaši KKI Broda 1 biti odlični na turniru u Mariboru.

SLAVONSKI BROD Održan humanitarni turnir Tenisom do zdravlja

Objavljeno

/

Na slici je prikazana grupa ljudi različitih dobnih skupina na teniskom terenu. Stoje iza mreže za tenis, a neki od njih drže teniske rekete. U pozadini se nalazi zelena trava i drveće, te jedna osoba koja sjedi.
Fotografija: Brod portal

Udruga će od prikupljenih sredstava nabaviti vježbalište, edukativne i druge sprave za rad s djecom s teškoćama u razvoju

U organizaciji teniskog kluba Brod prošli se vikend održao humanitarni turnir pod nazivom ‘Tenisom do zdravlja’. Teniski mečevi igrali su se na teniskim terenima ŠRC Klasje. Prikupljeni novac od kotizacija doniran je Obiteljskom koordinatoru- Udruzi za ranu intervenciju u djetinjstvu.

Članovi Teniskog kluba Brod pokazali su veliko srce organizirajući turnir za pomoć štićenicima Obiteljskog koordintora-udruge za ranu intervenciju u djetinjstvu. Za ovaj turnir u parovima prijavilo se više od 20 parova koji su pokazali svoje teniske vještine, a sve s ciljem pomoći djeci s teškoćama u razvoju.

Turnir se održao u muškim, ženskim i mix parovima. Kotizacija je iznosila 20 eura po osobi, a iskustvo dječje radosti koju su svi prisutni osjetili na terenima Tenis kluba Brod bilo je neprocjenjivo.

Osim što su svojim sudjelovanjem pomogli radu Obiteljskog koordintora-udruge za ranu intervenciju u djetinjstvu, borili su se i za glavnu nagradu u Mix parovima- odlazak na popularni teniski turnir u Umagu.

Pod budnim okom Luke Vidovića, trenera Teniskog kluba Brod, uz mečeve parova organiziran je i trening, upoznavanje i igranje tenisa sa štićenicima udruge, čija se sreća osjetila pri svakom dodiru reketa i teniske loptice.

Ovo je još jedna u nizu akcija URID-a kojom se prikupljao novac za neometan nastavak rada udruge koja već dugi niz godina čini sve kako bi svojim štićenicima osigurala kvalitetniji život i bolju budućnost.

Nakon održane ove hvale vrijedne manifestacije predsjednica OK URID-a Tijana Radojčić bila je i više nego zadovoljna.

Jako nam je drago za ovako veliki odaziv članova Tenis kluba Brod, da novčanim sudjelovanjem pripomognu radu naše udruge. Ljudi su raspoloženi pomoći djeci kojima je pomoć, u svakom obliku, prijeko potrebna, to je jako dobro i korisno za rast, razvoj i napredovanje djece s teškoćama u razvoju- istaknula je Radojčić.

Udruga će od prikupljenih sredstava nabaviti vježbalište, edukativne i druge sprave za rad s djecom s teškoćama u razvoju, ali kako kaže njihova predsjednica- ‘Na tome nećemo stati, naša djeca zaslužuju više’.

Nakon završetka programa djeci iz udruge koja su sudjelovala na ovom humanitarnom turniru dodijeljene su medalje što ih je posebno obradovalo.

Nastavi čitati

SLAVONSKI BROD Parasportske igre mladih otkrile nove talente

Objavljeno

/

Na slici je grupa od osam muškaraca koji stoje ispred banera s logotipima. Baneri uključuju različite logotipe, uključujući Hyundai i neke koji izgledaju kao sportski simboli. Muškarci su odjeveni u poslovnu odjeću; neki nose košulje s dugim rukavima, a drugi su u polo majicama. Svi su okrenuti prema kameri, a pozadina prikazuje nogometno igralište sa umjetnom travom. Ova slika bi mogla biti zanimljiva ili relevantna zbog događaja ili ceremonije povezane sa sportom ili sponzorstvom koje se održava na otvorenom prostoru.
Fotografija: Slavonski Brod hr

Slavonski Brod ovu je subotu, 22. lipnja, bio domaćin trećih parasportskih igara za mlade pod nazivom Memorijal ‘Anto Čavar’. Na natjecanju je sudjelovalo oko 200 mladih parasportaša koji su odmjerili snage u 10 parasportova i natjecanju poligonskog tipa. Uz parasportaše bilo je prisutno stotinjak trenera i pomoćnog osoblja.

Otvaranje trećih parasportskih igara održalo se na pomoćnim terenima stadiona kraj Save, a čast da otvori natjecanje dobio je gradonačelnik Slavonskog Broda Mirko Duspara.

Okupljeni su se natjecali u paraplivanju, paraatletici, Bocci, parastolnom tenisu, parakarateu, parataekwondou, tenisu u kolicima, parastreljaštvu, para obaranju ruku, košarci u kolicima te u paranordijskom skijanju.

Sama natjecanja su se održala na više lokacija diljem Slavonskog Broda. Natjecanje u paraatletici održalo se na prostorima SRC Stanko Vlainić Dida, paraplivači su svoje plivačko umijeće pokazali na Gradskim bazenima u Slavonskom Brodu, a zvuk stolnoteniskih loptica dopirao je iz Sportske dvorane ‘Vijuš’ gdje su se natjecali mladi parastolnotenisači. U istoj dvorani održalo se natjecanje u obaranju ruku  za osobe s invaliditetom, dok su mladi boćari odmjerili snage u prostorijama Osnovne Škole ‘Ivan Goran Kovačić’. Tenis se igrao na terenima ŠRC Klasja, a natjecanja u parataekwondou i parakarateu održala su se u prostorijama parataekwondo kluba Slavonski Brod, odnosno prostorijama Karate kluba Slavonski Brod.

Što se tiče parasteljaštva, pucnjevi preciznih hitaca dopirali su iz streljačke dvorane Slavonskog Broda.

Uz klasične parasportove, na terenima sportsko-rekreacijskog centra, održalo se natjecanje u para nordijskom skijanju. Riječ je o demonstraciji skijaškog trčanja na kotačima, sve popularnijem zimskom sportu.

Osim u brojnim parasportovima sudionici su se okušali i u natjecanju poligonskog tipa koje se održalo na stadionu kraj Save – umjetnom nogometnom terenu ‘Vijuš’.

Svojim dolaskom ovu su manifestaciju uveličali brojni gosti, kao što su predsjednik HPO-a Ratko Kovačić, pročelnik upravnog odjela društvenih djelatnosti Ivan Holik, slavna hrvatska paraolimpijka Ana Sršen, ali i brojni drugi poznati dužnosnici iz Slavonskog Broda.

Predsjednik HPO-a Ratko Kovačić nakon još jednih uspješno održanih igara bio je jako zadovoljan.

– Ovo natjecanje bilo je vrlo uspješno. Mladi parasportaši pokazali su zavidan talent i uopće ne sumnjam da će neki od njih ostvariti bogatu sportsku karijeru – istaknuo je Kovačić.

Parasportske igre zatvorene su svečanim ručkom organiziranim u restoranu Mozzart.

S obzirom na to da među starijim kolegama mladi parasportaši imaju sjajne uzore, nema sumnje kako će i neki od njih uskoro zablistati na sportskim borilištima.

EURO Hrvatska – Italija, od Palerma do nereda na San Siru i kukastog križa

Objavljeno

/

Luka Modrić, kapetan hrvatske nogometne reprezentacije, u punom trku dribla loptu na nogometnoj utakmici. Obučen je u bijelo-crveni dres s brojem 10 i kapetanskom trakom.

Hrvatska i Italija će u ponedjeljak, 24. lipnja u Leipzigu po deveti put stajati na suprotnim stranama, a u dosadašnjih osam ogleda ‘Vatreni’ niti jednom nisu izgubili

Bit će to ogled u kojem ‘Vatrenima’ igra samo pobjeda, dok je ‘Azzurrima’ dovoljan i bod za plasman u osminu finala.

Podsjetimo, hrvatska reprezentacija je u prva dva kola skupine B dohvatila mršavi bod protiv Albanije (2-2), te izgubila od Španjolske (0-3), dok su Talijani porazili Albance (2-1), te upisali poraz od ‘Furije’ (0-1).

Hrvatska je u osam dosadašnjih susreta protiv Italije upisala tri pobjede i pet remija, pri tome je od šest službenih susreta Hrvatska dobila dva, a četiri su završila bez pobjednika.

Sjajna serija započela je prije točno 30 godina u Palermu, kada je svijet upoznao hrvatsku reprezentaciju koja tada još nije imala nadimak ‘Vatreni’.

Bio je to susret u kvalifikacijama za EURO 1996. godine i tek treća službena utakmica hrvatske vrste. Susret se igrao 16. studenoga 1994. u Palermu, a Hrvatska je slavila s 2-1.

Utakmicu je s klupe vodio Tomislav Ivić jer Miroslav Blažević bio je kažnjen zbog incidenta na utakmici Auxerrea i Dinama. Oba gola je zabio Davor Šukera (32′, 57′), dok je za Talijane strijelac bio Dino Baggio (89′).

Za Italiju je to bila prva utakmica nakon što je igrala finale SP-a 1994. s Brazilom u SAD-u u kojem je izgubila na jedanaesteraca.

U uzvratnom susretu u listopadu 1995. u Splitu je završilo 1-1. Gosti su poveli golom Demetrija Albertinija (29′), a izjednačio je Davor Šuker iz jedanaesterca (48′).

Hrvatska je kvalifikacije završila na prvom mjesto plasiravši se na svoje prvo veliko natjecanje, EURO 1996. u Engleskoj.

Uslijedio je remi bez golova na prijateljskoj utakmici u Zagrebu 1999. godine, a novi službeni ogled Hrvatska i Italija su igrale na SP-u 2002. u japanskom Ibarakiju.

Italija je povela golom Christiana Vierija u 55. minuti, no ‘Vatreni’ su okrenuli rezultat golovima Ivice Olića (73′) i Milana Rapaića (76′). Nažalost, ta nam pobjeda nije bila dovoljna, dalje su prošli Meksiko i Italija.

Četiri godine kasnije hrvatska vrsta je pod vodstvom Slavena Bilića u njegovom izborničkom debiju u Livornu srušila tadašnjeg svjetskog prvaka sa 2-0. Bio je to prijateljski susret, Talijani nisu igrali u najjačem sastavu, ali to ne umanjuje naš uspjeh. Strijelci su bili Eduardo da Silva (18′) i Luka Modrić (47′).

Posljednje tri međusobne utakmice završile su rezultatom 1-1, a sve tri su bile službene.

U poljskom Poznanju u skupini na EP-u 2012. godine. Talijani su poveli golom Andrea Pirla u 37. minuti, a izjednačio je Mario Mandžukić u 72. minuti. Hrvatska je natjecanje u skupini zaključila kao treća iza kasnijeg europskog prvaka Španjolske i doprvaka Italije.

Uslijedio je Milano u studenom 2014. u kvalifikacijama za EURO 2016. Još jednom je bilo 1-1, domaćin je poveo golom Antonija Candreva u 11. minuti, a izjednačio je Ivan Perišić četiri minute kasnije. Nažalost, bila je to utakmica koju su obilježili hrvatski huligani koji su dva puta prekidali utakmicu bacavši baklje na teren i na tribine

Jednom u prvom poluvremenu, a potom u 71. minuti kada je morala intervenirati i talijanska policija, a prekid je trajao desetak minuta.

Utakmica je nastavljena nakon što je policija pendrecima otjerala dio navijača od kuda su u teren letjele baklje. Nevjerojatno je i da je sam izbornik Niko Kovač umalo pogođen bakljom kada je htio smiriti situaciju.

Uzvratni ogled odigran je u lipnju 2015. u Splitu. Utakmica je igrana pred praznim tribinama poljudskog stadiona zbog izgreda naših navijača i u Norveškoj, a Hrvatski nogometni savez morao je platiti i 55.000 eura kazne. Nažalost, ovaj susret je obilježila svastika na travnjaku koju su huligani napravili dan prije. Ni do danas počinitelji nisu otkriveni.

Mandžukić je donio vodstvo u 11. minuti, a u 36. minuti je izjednačio Antonio Candreva iz jedanaesterca. Spomenimo i da je Mandžukić u sedmoj minuti promašio kazneni udarac, a u sudačkoj nadoknadi je Dario Srna dobio žuti karton.

Italija je na koncu bila prva u skupini, a EURO u Francuskoj je izborila i Hrvatska osvojivši drugo mjesto.