Ostali sportovi

SLAVONSKI BROD Odigran pripremni turnir košarke u kolicima

Objavljeno

/

Košarkaški klub invalida Brod organizirao je pripremni turnir pod nazivom ‘ 3 ekipe’. Bila je ovo posljednja provjera forme uoči zadnjeg ovosezonskog turnira koji će se održati zadnji vikend u lipnju u slovenskom Mariboru.

Kako samo ime kaže, na turniru su sudjelovale tri ekipe, a sve tri bile su sastavljene od igrača iz Košarkaškog kluba invalida Brod. Velik broj igrača odazvao se na ovaj prijateljski poziv nebi li što bolje namjestili svoje ‘nišanske sprave’ za natjecanje koje slijedi.

Odigrane su sveukupno 3 utakmice. Na parket su prvi izašli igrači KKI Brod 1 i KKI Brod 2. Druga momčad Brođana bila je puno bolji protivnik gotovo cijelu utakmicu, ali su na kraju ipak prosuli prednost te u zadnjoj četvrtini izgubili gotovo dobivenu utakmicu.

Za preokret slike na terenu i pobjedu svoje momčadi zadužan je kapetan KKI Broda 1 Željko Kladarić koji zajedno sa svojim suigračem Bernardinom Trnkom vraća neizvjesnost u utakmicu, a na kraju i preokreće rezultat i fantastičnim košem s pola terena donosi pobjedu svojoj momčadi.

Nakon poraza u prvoj utakmici, ekipa KKI Broda 2 dala je sve od sebe da u utakmici protiv KKI Broda 3 ostane ne poražena, ali ni ovaj put to im nije pošlo za rukom.

Iako su i u ovoj utakmici, u prvoj četvrtini imali inicijativu te je okončali s 8:6, u drugoj im ipak ponestaje koncentracije.

Ekipa Broda 3 to je dobro iskoristila te vrlo brzo okreće rezultat na svoj mlin i prednost više ne ispušta iz ruku. Bio je ovo drugi poraz za Brod 2 koji se tako zacementirao za treće mjesto.

Odluka o pobjedniku turnira pala je u trećoj utakmici, KKI Brod 1 dočekao KKI Brod 3. Ekipa Broda 3 pokušala je na krilima pobjede u prethodnoj utakmici iznenaditi Brod 1, ali u tome nisu uspjeli.

Prva ekipa Brođana puno je bolje ušla u utakmicu te je vodila od prve do zadnje minute i tako se s dvije pobjede zasluženo popela na tron ovog uzbudljivog košarkaškog turnira.

Za najboljeg strijelca i najboljeg igrača turnira proglašen je kapetan KKI Broda 1 Željko Kladarić s 29 postignutih pogodaka.

Nakon ovako odigranog turnira nema sumnje da će košarkaši KKI Broda 1 biti odlični na turniru u Mariboru.