Sredstva su također namijenjena za provedbu aktivnosti Sportskog saveza osoba s invaliditetom Grada Rijeke te sportske aktivnosti klubova koji su članovi istog
Na 24. sjednici Gradskog vijeća Grada Rijeke usvojen je Program javnih potreba u sportu za Grad Rijeku u 2024. godini. Putem tog programa utvrđene su aktivnosti djelatnosti, te poslovi za koje će ove godine biti izdvojeno 2.375.500 eura.
Ovaj program predložio je Riječki sportski savez. Oni će do drugog mjeseca ove godine dati na raspravu i usvajanje detaljni plan raspodjele financijskih sredstava za sport Grada Rijeke u 2024. godini. Financijska sredstva za ostvarivanje javnih potreba u sportu omogućena su iz proračuna Grada Rijeke.
Ove godine sredstva za javne potrebe u sportu uvećana su za čak 450.000 eura u odnosu na 2023. godinu. Od predviđenih novčanih sredstava, za čak 340.000 eura povećat će se izdavanja za treninge i natjecanja sportaša na području Grada Rijeke.
Za sportske aktivnosti koje će se provoditi pod pokroviteljstvom Riječkog sportskog saveza, grad će izdvojiti 2.218.900 eura. Od ukupnog iznosa, 1.710.100 izdvojit će se za treninge i natjecanja riječkih sportaša.
Između ostalog, dio dobivenih sredstava uložit će se i u financiranje aktivnosti djece, mladih, studenata, osoba s invaliditetom i osoba oštećenog sluha.
Nagrađivanje sportaša obuhvaća dodjelu novčanih sredstava za postignute sportske rezultate sportašima na međunarodnim sportskim natjecajima.
Što se tiče provođenja i organizacije aktivnosti za djecu, mlade i studente, ono uključuje organizaciju Olimpijskog festivala dječjih vrtića, podršku gradskoj ligi i natjecanja športskih školskih klubova, ali i organizaciju sportskih natjecanja od strane Riječkog sportskog sveučilišnog saveza.
Također, Grad Rijeka već godinama organizira besplatne programe za djecu osnovnoškolske dobi s područja Grada Rijeke pod nazivom ‘Rijeka pliva’, ali i Sportsku školu pod nazivom ‘Ri Move’.
Kroz program ‘Rijeka pliva’, učenici drugih razreda osnovnih škola na području Grada Rijeke prolaze obuku plivanja, dok kroz program Sportske škole, djeca od 1. razreda osnovne škole do 4. razreda osnovne škole uče temeljne sportske vještine koje im pomažu pri tjelesnom i psihoso-cijalnom razvoju.
Jedan od niza projekata u koje Grad Rijeka ulaže je i sportska ambulanta. Ona je osnovana 2018. godine, a u svom radu ima dva cilja. Jedan cilj joj je smanjivanje rizika izloženosti sportašica i sportaša ozljedama, dok za drugi cilj ima ustroj kvalitetnog sustava za praćenje svih sportaša i sportašica na području Grada Rijeke, ali i cijele Primorsko-goranske županije, upisivanjem u bazu podataka.
Svakom od tih sportaša omogućen je besplatni pregled opće zdravstvene sposobnosti. Sportsku ambulantu sufinancira se iz upravnog odjela za odgoj i obrazovanje, kulturu, sport i mlade, a za njezin rad izdvojeno je 78.600 eura.
Uz financiranje brojnih sportskih aktivnosti u 2024. godini, iz proračuna Grada Rijeke izdvojit će se 78.000 eura za sportske aktivnosti parasportaša i gluhih sportaša.
Sredstva koja će dobiti sportski klubovi osobama s invaliditetom, te sportski klubovi osoba s oštećenjem sluha, namijenjena su za organizaciju i provedbu programskih aktivnosti, te za oporavak i resocijalizaciju. Za cilj ima njihovo uključivanje u programske aktivnosti.
Isto tako, sredstva su namijenjena za provedbu aktivnosti Sportskog saveza osoba s invaliditetom Grada Rijeke te sportske aktivnosti klubova koji su članovi istog.
Programi će biti sufinancirani od strane Riječkog sportskog saveza.