Poveži se s nama

in burza

Natječaj za izbornika/izbornicu Hrvatskog Boccia Saveza

Objavljeno

Fotografija: commons.wikimedia.org

Temeljem ukazanih potreba, a u svezi imenovanja izbornika NSSOI sukladno čl. 12.-16. Pravilnika o stručnom radu Hrvatskog paraolimpijskog odbora (HPO), Hrvatski Boccia Savez (HBS) objavljuje Natječaj za izbor izbornika/cu Hrvatskog Boccia Saveza u ciklusu POI Pariz 2024.

Kako bi osoba bila imenovana izbornikom mora zadovoljavati sljedeće uvjete:

Obvezni uvjeti:

– državljanstvo Republike Hrvatske;

– izraditi program rada za izborno razdoblje;

– dostaviti dokaz o aktivnom znanju engleskog jezika, kao službenog jezika IPC-a;

– VSS kineziološkog ili sportskog usmjerenja, ili imati diplomu trenera prvostupnika za sport za koji se natječe, ili ispunjava uvjete za obavljanje stručnih poslova u sportu propisane odredbom Članka 19. Zakona o sportu, najmanje za trenera 3. razine i članka 111. Zakona o sportu.

Osoba imenovana izbornikom, osim gore navedenih obveznih uvjeta, u pravilu mora ispunjavati i sljedeće posebne uvjete:

– imati iskustvo u sportu osoba s invaliditetom;

– poznavati sport, sprave i pomagala kao i specifična tehničko-ortopedska pomagala koja se koriste u navedenom sportu osoba s invaliditetom;

– poznavati osnovne i specifične elemente organizacije i provođenja priprema i treninga;

– raspolaže znanjem o korištenju osobnog računala i posebno programa za pisanje, slanje i primanje elektroničke pošte i pregled interneta;

– poželjno je da posjeduje osobno računalo i ima otvorenu adresu za prijam i slanje elektroničke pošte;

– aktivno sudjeluje u radu i izvršavanju programskih i radnih zadataka postavljenih po Stručnoj  komisiji i drugim tijelima HPO-a.

Ukoliko ni jedan od kandidata ne ispunjava neki od postavljenih obveznih uvjeta, HPO može imenovati osobu koja zadovoljava posebne uvjete uz uvjet ispunjavanja obveznih uvjeta u zadanom roku, a prednost će imati kandidat s najbolje ocjenjenim programom uz istovjetno ispunjenje svih uvjeta.

Prijave na natječaj s dokazima o ispunjavanju obaveznih uvjeta šalju se na e-mail adresu HBS-a: info@hsbi.hr ili putem pošte na adresu: Hrvatski Boccia Savez, Zinke  Kunc 3a, 10.000 Zagreb s naznakom ‘Prijava na Natječaj za izbornika HBS-a’.

Rok za dostavu prijava je 21 dan od dana objave natječaja (16. kolovoza 2023.).

Naknadno pristigla ili nepotpuna dokumentacija se neće razmatrati. O rezultatima izbora kandidati će  biti obaviješteni pisanim putem nakon dobivanja suglasnosti za imenovanje izbornika HBS-a od strane Hrvatskog paraolimpijskog odbora.

Izvor: Hrvatski Boccia Savez

In-Portal vlasništvo je svih onih kojima je bolji život svih osoba s invaliditetom, kako u Hrvatskoj tako i u svijetu, primarna briga.

in burza

ZAGREB Socijalno-uslužna zadruga zapošljava tri pomoćna radnika

Objavljeno

Slika prikazuje trenutak gdje osoba drži ruke starije osobe. Starija osoba drži malu lopticu sa žutim i plavim segmentima, možda za vježbu ili terapiju. Oboje su sjedeći, iako se u kadru vide samo njihova tijela i ruke. Nose ležernu odjeću; mlađa osoba u sivoj majici, a starija u bež džemperu i tamnim hlačama.
Foto: Pexels

Socijalno-uslužna zadruga ‘Martinov plašt’ iz Zagreba objavila je natječaj za prijam u radni odnos tri pomoćna radnika, na određeno vrijeme, javni radovi, uz mogućnost zaposlenja osobe s invaliditetom

Zaposlenje je na puno radno vrijeme, bez mogućnosti smještaja, dok se naknada za prijevoz isplaćuje u cijelosti. Postoji mogućnost korištenja potpora pri zapošljavanju – Javni rad – Posao+.

Kao razina obrazovanja posloprimca traži se srednja škola od tri ili četiri godine, dok radno iskustvo nije važno.

Opis poslova obuhvaća pratnju i pomoć osobama s različitim vrstama invaliditeta i teže pokretnim osobama u rješavanju svakodnevnih aktivnosti i obaveza.

Uz prijavu kandidati trebaju obavezno priložiti: presliku svjedodžbe o završenoj školi, uvjerenje da se protiv osobe ne vodi kaznenu postupak, presliku osobne iskaznice, potvrdu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (HZMO), potvrdu liječnika opće medicine o psihofizičkim sposobnostima za obavljanje poslova osobni asistent/ica te potvrdu o završenom tečaju za osobnog asistenta.

Natječaj je objavljen na internetskim stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, a rok za prijavu je do 2. ožujka 2024. godine.

Zainteresirani se mogu prijaviti na email adresu: vmusa.mp@gmail.com.

Socijalno-uslužna zadruga ‘Martinov plašt’ ima sjedište u Zagrebu, Heinzelova 66, a osnovana je 27. svibnja 2011. od strane sedam zadrugara. Svrha osnivanja zadruge je unapređenje skrbi o ranjivim i iz bilo kojeg razloga marginaliziranim skupinama društva i pojedinaca te sustavno podizanje duhovno-moralne i materijalne kvalitete života na svim razinama poštujući fizičke, prirodne i moralne zakone. Zadruga nudi usluge pomoći u kući, edukacije o društvenom poduzetništvu, konzalting za neprofitne organizacije, pomoć pri pisanju projekata i poslovnih planova. Ujedno, razvila je i proizvodni dio (djelatnost), unutar koje se proizvode sapuni s točkicama – socijalno poduzetništvo slijepih i slabovidnih osoba, zatim mini urbani vrtovi i bio-lončanice, što podrazumijeva ručnu izradu lončanica od prirodnih materijala, a što se organizira kao dio radno-okupacijske terapije za ranjive skupine kao što su osobe s invaliditetom, liječeni ovisnici, žrtve obiteljskog nasilja i drugo. Ujedno, razvija hortiterapiju ili vrtnu terapiju, kao oblik radne terapije, budući rad u vrtu smanjuje stres, poboljšava senzomotoričke, mentalne i psihosocijalne vještine te pozitivno djeluje na čovjekovo zdravlje i njegovo cjelokupno biće, čime se podiže kvaliteta života.

Nastavi čitati

in burza

Udruga osoba s invaliditetom zapošljava pet osobnih asistenata

Objavljeno

Ova slika prikazuje osobu koja gura invalidska kolica na kojima sjedi druga osoba. Nalaze se na popločanom putu okruženom zgradama i drvećem. Oboje nose zimsku odjeću; osoba koja gura invalidska kolica nosi kapu, a sjedeća osoba ima kovrčavu kosu vidljivu odostraga. Zgrade u pozadini imaju više prozora i bijele su ili svijetle boje.

Udruga invalida Bedekovčina iz Krapinsko-zagorske županije objavila je natječaj za prijam u radni odnos pet osobnih asistenata/tica, na određeno vrijeme, radi novootvorenih poslova

Zaposlenje je na 20 sati tjedno, bez mogućnosti smještaja, dok se naknada za prijevoz isplaćuje djelomično.

Uvjeti na radnom mjestu podrazumijevaju rad na jednom mjestu.

Opis poslova obuhvaća sljedeće poslove: pružati pomoć u aktivnostima svakodnevnog života ovisno o fizičkim potrebama korisnika/ce (održavanje osobne higijene, hranjenje, transferi); obavljanje kućanskih poslova, uključujući i organiziranje prehrane, koje korisnik nije u mogućnosti samostalno obaviti ili koje umjesto korisnika nisu u mogućnosti obaviti članovi kućanstva; rukovanje pomagalima; pratnja i pomoć u različitim socijalnim aktivnostima; pomoć pri obavljanju administrativnih aktivnosti.

Natječaj je objavljen na internetskim stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, a rok za prijavu je do 1. ožujka 2024. godine.

Zainteresirani se mogu prijaviti na email adresu: ui.bedekovcina@gmail.com.

Udruga invalida Bedekovčina osnovana je 28. travnja 2000., a unutar nje djeluju tri kluba, i to Klub osoba s tjelesnim invaliditetom, Klub ‘PUT’ – djeca i mladi s posebnim potrebama i invaliditetom, Klub osoba oboljelih od šećerne bolesti.

in burza

Udruga osoba s invaliditetom ‘Agape’ zapošljava šest osobnih asistenata

Objavljeno

Udruga osoba s invaliditetom ‘Agape’ objavila je natječaj za prijam u radni odnos šest osobnih asistenata/tica na području Omiša i Trilja u Splitsko-dalmatinskoj županiji, na određeno vrijeme, radi novootvorenih poslova

Zaposlenje je na 20 sati tjedno, bez mogućnosti smještaja, dok se naknada za prijevoz isplaćuje u cijelosti. Radno vrijeme ovisit će o Rješenju korisnika o pravu na usluge osobne asistencije.

Kao razina obrazovanja posloprimca traži se završena osnovna škola, srednja škola od tri ili četiri godine, viša ili prvostupanjska, fakultet, akademija, magisterij, doktorat, dok radno iskustvo nije važno. Temeljem Zakona o osobnoj asistenciji osobni asistent može biti punoljetna zdravstveno sposobna osoba, koja ima završeno minimalno trogodišnje ili četverogodišnje obrazovanje, iznimno osobni asistent može biti i osoba koja ima završenu osnovnu školu uz uvjet da ima završeni tečaj za njegovatelja.

Opis poslova obuhvaća: obavljanje kućanskih poslova, uključujući i organiziranje prehrane, koje korisnik nije u mogućnosti samostalno obaviti ili koje umjesto korisnika nisu u mogućnosti obaviti članovi kućanstva; hranjenje; održavanje osobne higijene; omogućavanje mobiliteta i kretanja; rukovanje pomagalima; pratnju i pomoć u različitim socijalnim aktivnostima, uključujući i putovanja unutar i izvan Republike Hrvatske; pomoć pri obavljanju administrativnih aktivnosti; pružanje podrške u komunikaciji između osobe s oštećenjem sluha i čujuće okoline u svrhu pristupa informacijama u svim područjima života; pružanje podrške u kretanju gluhoslijepim osobama te podrške u komunikaciji između gluhoslijepih osoba i okoline, u svrhu pristupa informacijama u svim područjima života.

Za prijavu je potrebno dostaviti: životopis, potvrdu/svjedodžbu o završenom obrazovanju, presliku osobne iskaznice.

Natječaj je objavljen na internetskim stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, a rok za prijavu je do 29. veljače 2024. godine.

Zainteresirani mogu poslati pisane zamolbe na adresu: Udruga osoba s invaliditetom ‘Agape’, Obala gusara 4, 21310 Omiš, gdje se može i osobno doći, ili na email: agape@udruga-agape.hr.

Udruga osoba s invaliditetom ‘Agape’ je neprofitna i nevladina udruga, koja obavlja socijalno-humanitarnu djelatnost od važnosti za osobe s invaliditetom. Osnovana je u Omišu početkom 2003. godine, na inicijativu nekolicine osoba s invaliditetom. Djeluje na području Grada Omiša te Općina Dugi Rat, Šestanovac, Zadvarje i Podstrana.

U trendu