Hrvatska osvojila 13 medalja na EP u kuglanju za slijepe i slabovidne

Objavljeno

/

Ova slika prikazuje grupu ljudi u crvenim odorama koji drže hrvatsku zastavu. U sredini je maskota koja drži kuglu, a pored nje su osobe u tradicionalnim odorama. Atmosfera je svečana, a na podu su postavljeni pehari i kugle.

Čak 13 medalja osvojili su hrvatski reprezentativci na IBSA Europskom prvenstvu u kuglanju za slijepe i slabovidne koje je održano u poljskom Sierakowu.

Hrvatska je osvojila sedam zlatnih, četiri srebrne i dvije brončane medalju. Na drugom mjestu su bili Poljaci s četiri zlata, pet srebara i jednom broncom, dok je Češka osvojila tri zlatne i dvije srebrne medalje.

Najuspješnija je bila Nermina Mehulić koja je osvojila četiri medalje, pri čemu tri zlata i srebro.

Mehulić je slavila u pojedinačnoj konkurenciji u B2 kombinaciji, te B2 singlu, ima i zlato u mix tandemu zajedno sa Ivicom Ferenčićem, te ekipno srebro.

Ivica Ferenčić je također osvojio četiri medalje, dva zlata i dva srebra. Uz zlato u mix tandemu, ima i zlato u kombinaciji B2 uz novi europski rekord, srebro u B2 singlu, te ekipno srebro.

Četiri odličja je osvojio i Duško Božić. Zlato u Mix B3 zajedno sa Željkom Peška, srebro u B3 kombinaciji, broncu u B3 singlu, te ekipno srebro.

Ruža Markešić je osvojila tri medalje, dva zlata u pojedinačnoj konkurenciji (kombinacija B3, singl B3), te srebro u ekipnom natjecanju.

U ekipnoj konkurenciji hrvatska ženska reprezentacija (Iva Šola, Ruža Markešić, Nermina Mehulić) je osvojila srebro s 1867 oborenih činjeva, dok su slavile Poljakinje s 1914 čunjeva. Broncu su osvojile Rumunjke (1736).

Ekipno srebro osvojili su i hrvatski kuglači Stjepan Đunđek, Denis Velimirović, Ivica Ferenčić, Darko Sarapa, Duško Božić i Vedran Dumenčić s 4089 srušenih čunjeva. Najbolji su bili Poljaci (4140), a broncu je osvojila Slovenija (4018).

Izvor: HPO

In-Portal vlasništvo je svih onih kojima je bolji život svih osoba s invaliditetom, kako u Hrvatskoj tako i u svijetu, primarna briga.

Kuglanje

Kuglački klub gluhih osoba ‘Marjan’ državni prvak

Objavljeno

/

Na slici se vidi grupa osoba koja stoji u zatvorenom prostoru, vjerojatno sportskom objektu, s plavom stazom ili trakom na podu. Nose sportsku odjeću i oko vrata imaju medalje, što sugerira da su sudjelovali u sportskom događaju ili natjecanju. Neki od njih drže pehare, što ukazuje na to da su možda pobijedili u svojim kategorijama ili disciplinama.

Odigralo se to 18. svibnja ove godine u Varaždinu na Državnom prvenstvu gluhih u kuglanju za muške. Domaćini su bili KK ‘Gluhi 54’ iz Varaždina

Uz njih su sudjelovale i sljedeće ekipe: KK ‘Slavonija’ iz Nove Gradiške, KK ‘Silent’ iz Zagreba, KK ‘Vallis Aurea’ iz Požege i KK ‘Bilogora’ iz Bjelovara.

Igrači KKGO ‘Marjan’ iz Splita su ostvarili 20 bodova te su nakon 1998. godine postali prvaci. Drugo mjesto je osvojila ekipa KK ‘Slavonija’ iz Nove Gradiške s 18 bodova. Treće mjesto je osvojila ekipa KK ‘Gluhi 54’ iz Varaždina.

KK ‘Bilogora’ iz Bjelovara je imala 11 bodova kao i Požežani, a presudila je bolja razlika u čišćenju od tri srušena čunja. KK ‘Silent’ iz Zagreba završio je natjecanje na zadnjem mjestu, a iz prve lige ispada KK ‘Vallis Aurea’.

Sljedeće prvenstvo će se odigrati iduće godine u Splitu.

Izvor: KK ‘Slavonija’