Boccia

SLAVONSKI BROD Održano natjecanje kupa Hrvatske u bocci

Objavljeno

/

U Slavonskom Brodu 19. listopada održan je kup Hrvatske u bocci. Natjecanje se odvijalo u Sportskoj dvorani Brod koja je bila premala da primi sve one koji su htjeli nazoćiti ovom sportskom spektaklu.

Na natjecanju je sudjelovalo 25 paraboćara iz 11 klubova, koji su probali pružiti što bolje partije i pokušali osvojiti kup.

Natjecanje se održalo u pet kategorija – BC1, BC2 (muški), BC2 (žene) BC3 i BC4. Favoriti su odlično odradili natjecanje te nije bilo prevelikih iznenađenja.

U BC1 kategoriji, u mješovitoj konkurenciji, najbolja je bila i pobjedu odnijela predstavnica domaćina Dora Bašić. Brođanka je iza sebe ostavila kolegu iz reprezentacije Martina Frkovića (BKOSI DDZ ‘Željko Klepač’ – URIHO Zagreb) koji je bio srebrni te Zorana Peruška (BKOSIŽ ‘Istrijana’) kojemu je pripalo brončano odličje.

Što se tiče BC2 kategorije, u muškoj konkurenciji svoju kvalitetu još je jednom pokazao Luka Wagner. Nakon što je obranio naslov prvaka Hrvatske u prvenstvu, mladi je Viškovljanin pobjedu odnio i u kupu. Wagner je odradio jako dobru sezonu te se na uštrb svojih rezultata trenutno nalazi na visokom sedmom mjestu rang liste europskih paraboćara, te zauzima 25. mjesto na svjetskoj boćarskoj rang listi. Drugo mjesto pripalo je velikogoričkom paraboćaru Marku Turkoviću, dok je treće mjesto zauzeo član kluba BKOSI ‘Nada’, Matej Pernar.

U ženskoj konkurenciji BC2 kategorije naslov osvajačice kupa pripao je Varaždinki Nataši Županić, dok je drugo mjesto zauzela Maja Perica iz  BKOI ‘Lastavice’, Đakovo, a treća je završila članica kluba BKCPO Zagreb Marija Belas.

Na ovogodišnjem izdanju kupa u bocci, u BC3 kategoriji dominirali su igrači BKOSI Knin. Toni Tomić je nakon osvajanja naslova prvaka Hrvatske, svoje sjajne igračke sposobnosti demonstrirao i u kupu, osvojivši naslov pobjednika kupa Hrvatske. Da se u BKOSI Knin odlično trenira, pokazao je i Tomićev klubski kolega Daniel Nakić koji je u istoj kategoriji osvojio drugo mjesto. Treću poziciju zauzeo je predstavnik kluba BKOSI Osječki Osmijeh Mihajlo Kovačić.

U kategoriji BC4 nije bilo nikakvih iznenađenja. Naime, Davor Komar je po tko zna koji put pokazao svoju kvalitetu te odličnim nastupima svoje protivnike ostavio bez imalo šanse. Iako su mu protivnici bili njegova dugogodišnja partnerica Anamarija Arambašić i reprezentativni kolega Miroslav Matić, Komar ništa nije prepuštao slučaju, osvojivši kup bez upisanog poraza. Drugo mjesto zauzela je Anamaria Arambašić, dok je treći bio Miroslav Matić.

Najbolji hrvatski paraboćar sada je na impozantnih 26 osvojenih naslova prvaka hrvatske u svim natjecanjima. U svojim vitrinma Davor ima 11 pojedinačnih naslova državnog prvaka, njjih 5 osvojio je igrajući u paru, dok je 10 dodao pobjeđujući u kupovima.

Davor tenutno zauzima prvo mjesto hrvatske boccia rang liste, dok se na svjetskoj rang listi nalazi na odličnom petom mjestu pojedinačno te šestom u parovima.

Ukupni pobjednik Kupa Hrvatske za 2024. godinu, sa osvojenih 7 bodova, je BKOSI DDZ ‘Željko Klepač’ – URIHO Zagreb, koji je kući odnio prijenosni pehar na godinu dana, do sljedećeg proglašenja pobjednika kupa.