Socijalno-uslužna zadruga ‘Martinov plašt’ iz Zagreba objavila je natječaj za prijam u radni odnos tri pomoćna radnika, na određeno vrijeme, javni radovi, uz mogućnost zaposlenja osobe s invaliditetom
Zaposlenje je na puno radno vrijeme, bez mogućnosti smještaja, dok se naknada za prijevoz isplaćuje u cijelosti. Postoji mogućnost korištenja potpora pri zapošljavanju – Javni rad – Posao+.
Kao razina obrazovanja posloprimca traži se srednja škola od tri ili četiri godine, dok radno iskustvo nije važno.
Opis poslova obuhvaća pratnju i pomoć osobama s različitim vrstama invaliditeta i teže pokretnim osobama u rješavanju svakodnevnih aktivnosti i obaveza.
Uz prijavu kandidati trebaju obavezno priložiti: presliku svjedodžbe o završenoj školi, uvjerenje da se protiv osobe ne vodi kaznenu postupak, presliku osobne iskaznice, potvrdu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (HZMO), potvrdu liječnika opće medicine o psihofizičkim sposobnostima za obavljanje poslova osobni asistent/ica te potvrdu o završenom tečaju za osobnog asistenta.
Natječaj je objavljen na internetskim stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, a rok za prijavu je do 2. ožujka 2024. godine.
Zainteresirani se mogu prijaviti na email adresu: vmusa.mp@gmail.com.
Socijalno-uslužna zadruga ‘Martinov plašt’ ima sjedište u Zagrebu, Heinzelova 66, a osnovana je 27. svibnja 2011. od strane sedam zadrugara. Svrha osnivanja zadruge je unapređenje skrbi o ranjivim i iz bilo kojeg razloga marginaliziranim skupinama društva i pojedinaca te sustavno podizanje duhovno-moralne i materijalne kvalitete života na svim razinama poštujući fizičke, prirodne i moralne zakone. Zadruga nudi usluge pomoći u kući, edukacije o društvenom poduzetništvu, konzalting za neprofitne organizacije, pomoć pri pisanju projekata i poslovnih planova. Ujedno, razvila je i proizvodni dio (djelatnost), unutar koje se proizvode sapuni s točkicama – socijalno poduzetništvo slijepih i slabovidnih osoba, zatim mini urbani vrtovi i bio-lončanice, što podrazumijeva ručnu izradu lončanica od prirodnih materijala, a što se organizira kao dio radno-okupacijske terapije za ranjive skupine kao što su osobe s invaliditetom, liječeni ovisnici, žrtve obiteljskog nasilja i drugo. Ujedno, razvija hortiterapiju ili vrtnu terapiju, kao oblik radne terapije, budući rad u vrtu smanjuje stres, poboljšava senzomotoričke, mentalne i psihosocijalne vještine te pozitivno djeluje na čovjekovo zdravlje i njegovo cjelokupno biće, čime se podiže kvaliteta života.