Gledatelji će uz sve ostalo definitivno uživati i u nogometu za slijepe, a uz to će imati i fantastičan pogled s tribina na Alfelov toranj
Pred nama je najveći događaj u svijetu parasporta u posljednje četiri godine, dakle Paraolimpijske igre u Parizu. U trinaest dana, koliko će trajati paraolimpijska smotra, 4.400 sportaša ostavit će srce na borilištima u utrci za jednu od medalja.
Paraolimpijci će se natjecati u 22 sporta, na spektakularnim sportskim borilištima diljem Pariza. Za vas otkrivamo mjesta na kojima će se odvijati epske bitke za titulu olimpijskog pobjednika.
Da su ove igre po mnogočemu posebne pokazati će sama ceremonija otvaranja Igara koja se po prvi put neće odviti na stadionu, nego u srcu ‘Grada svjetla’ na trgu Place de la Concorde.
Na super atraktivnoj lokaciji u podnožju Alfelova tornja nalazi se nogometno igralište na kojem će svoje nogometne vještine pokazati slijepi i slabovidni nogometaši iz Argentine, Maroka, Francuske, Kine, Turske, Japana, te debitanta na paraolimpijskim igrama, Kolumbije.
Bit će zanimljivo vidjeti kako će se odvijati stvari na nogometnim terenima s obzirom na to da se u istoj skupini nalaze aktualni parolimpijski prvaci Brazilci, europski prvaci Francuzi, kao i prvaci Azije reprezentacija Kine, te srebrna s Europskog prvenstva Turska.
Bilo kako bilo, gledatelji će definitivno uživati u nogometu za slijepe, a uz to će imati i fantastičan pogled s tribina na Alfelov toranj.
Ništa manje atraktivan nije ni Stade de France na kojem će snage odmjeriti svjetski poznati paraatletičari. Naime, ovaj stadion stadion je najveći u stadion u Francuskoj, a kod njega je specifično to što je atletska staza plave, umjesto standardne narančaste boje.
Stadion je izgrađen je povodom Svjetskog nogometnog prvenstva 1998. godine, a od tada su na njemu zabilježeni neki od najvećih sportskih trenutaka, a Hrvati ga pamte po bolnom porazu upravo te davne 1998. godine. Ovaj velebni stadion može primiti 80 000 ljudi.
Tenisači u kolicima svoje će mečeve igrati na zemljanoj podlozi legendarnog teniskog stadiona Roland-Garrosa, nazvanom po francuskom avijatičaru Roland Garrosu. Na terenima ovog stadiona svake se godine igra jedan od četri Grand slam turnira, French Open poznatiji upravo kao Roland Garros.
Paraolimpijci koji će se natjecati u para konjačkom sportu moći će uživati u prostransvima doma Luja XIV, koji je prtvoren u francuski nacionalni muzej te spada pod UNESCO-vu zaštitu. Poradi održavanja paraolimpijskih igara isti je privremeno prenamijenjen u konjašku arenu.
Paraplivači svoje će plivačke sposobnosti pokazati u Paris La Defense Areni koja je za potrebe olimpijskih i paraolimpijskih natjecanja pretvorena u bazen. Ova dvorana inače je ragbijaški stadion, a služi i kao koncertna dvorana u kojoj su nastupala brojna poznata imena. Nadamo se kako će Pauli, Emmi i Dinu ovo mjesto ostati u lijepom sjećanju.
Što se tiče para strijelaca, oni će svoju preciznost i mirnoću ruke pokazati publici u preljepom vrtu u srcu Pariza Esplanade des Invalidesu koji je za potrebe igara pretvoren u streličarski poligon.
Judaši i ragbijaši svoje će nastupe zabilježiti u velikoj Champ de Mars areni, dok će Grand Palais arena ugostiti mačevaoce u kolicima.
Naši boćari će isto kao i parastolnotenisači nastupiti u South Paris Areni, osim njih tu će se također natjecati i golbalisti. Nadamo se kako će za naše stolnotenisače i paraboćare ovo biti sretna arena.
To su samo neka od sportskih objekata koja će ući u povijest kao pozornice na kojima su se odvijale bitke za najveće parasportsko priznanje.