Pariz 2024

POI Parastolnotenisačice sjajne, Mečić bez medalje

Objavljeno

/

Hrvatsku u Parizu predstavlja 22 natjecatelja u šest sportova, a prvog dana natjecanja osmero ih je upisalo svoj nastup

Emma Mečić svojim je nastupom otvorila natjecanje hrvatskih paraolimpijaca na POI u Parizu. Mečić je nastupila u kvalifikacijama utrke na 400 metara slobodno (S9) i odmah zabilježila sjajan rezultat. Emma je svoj prvi nastup završila s četvrtim kvalifikacijskim vremenom (4:53.07) te tako izborila popodnevno finale.

Naša predstavnica kasnila 4 sekunde i 33 stotinke za prvoplasiranom  australskom predstavnicom  Lakeishe Patterson. Australka je ujedno i ostvarila i najbolje vrijeme kvalifikacija koje je iznosio 4:48.74.

Nažalost, teška kvalifikacijska utrka ostavila je na Emmi trag umora te je naša mlada plivačica u finalu zauzela tek sedmo mjesto s vremenom 4:50.45. Emmu još očekuju nastupi na 100 m slobodno, 100 m leđno i 200 m mješovito.

U Bocci, u ženskoj kategoriji BC4, natjecanje hrvatskih predstavnika otvorila je Anamaria Arambašić protiv Grkinje Chrysi Morfi-Metzou. Nažalost, grčka je igračica imala više sreće te je odnijela pobjedu s 5:4. Anamaria je popravni ispit imala protiv Kolumbijke Leidy Chica Chicha-e od koje je teško nastradala s 9:1.

Osim Anamarie Arambašić, svoje prve nastupe u Parizu upisali su Davor Komar (BC4) i Dora Bašić (BC1). Davor je očekivano tukao Slovaka Martina Streharskog s 10:1. Dora Bašić maestralno je otvorila turnir pobijedivši tunisku predstavnicu Maha Aounallah s velikih 19:0.

Sa stolnoteniskih terena jučer su dolazile samo dobre vijesti. Najprije su Anđela Mužinić-Vincetić i Helena Dreter-Karić u osmini finala WD10 ženskih parova pobijedile Tajlajđanke s 3:2.da bi potom u konkurenciji XD17 mješovitih parova Mirjana Lučić i Borna Zohil prvo pobijedili njemački par s 3:0, a zatim i Australski par s 3:2 te se tako plasirali u četvrtfinale Paraolimpijskih igara.

Danas nas očekuju nova uzbuđenja u Parizu, kada će svoj prvi nastup na POI, u disciplini 100 m prsno (SB8), upisati Paula Novina, dok naši stolnotenisači i boćari nastavljaju svoj pohod na medalje.