Osobe s invaliditetom

UIR ZAGREBA Osam suza za Zlatka Bočkala

Objavljeno

/

Foto: UIR Zagreba

Udruga invalida rada Zagreba (UIR Zagreba) poziva na glazbeni koncert amaterskih pjevačkih zborova pod nazivom ‘Osam suza za Zlatka Bočkala’

Poslušaj članak
https://in-portal.hr/wp-content/uploads/2025/04/UIR-ZAGREBA-Osam-suza-za-Zlatka-Bockala.mp3

Koncert će se održati u četvrtak, 10. travnja 2025. godine, u Centru za kulturu Trešnjevka (Zagreb, Park Stara Trešnjevka 1) s početkom u 18 sati uz besplatan ulaz.

Koncert tradicionalno organiziraju u sjećanje na pokojnog predsjednika UIR Zagreba, Zlatka Bočkala, koji je svojim predanim radom i vizijom ostavio neizbrisiv trag u udruzi.

Događaj se održava pod pokroviteljstvom Grada Zagreba i Hrvatskog društva skladatelja, dok je financijska potpora omogućena kroz trogodišnji program ‘ARTuriranje’ koji sufinancira Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike, a uz temeljnu sustavnu podršku Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva čime je naglašena njegova važnost i podrška kulturnom stvaralaštvu.

Iz UIR Zagreba ističu da koncert s dubokim poštovanjem posvećuju ‘nezaboravnom predsjedniku’, Zlatku Bočkalu, profesoru psihologije, ‘koji je kroz svoj život bio više od člana, dopredsjednika i predsjednika UIR Zagreba – bio je oslonac, inspiracija i prijatelj svima koji su ga poznavali’.

Ove će godine, njemu u čast, na pozornici nastupiti nekoliko pjevačkih amaterskih sastava: Vokalno-instrumentalni sastav ‘VIS Danice’, Pjevački zbor KUD-a ‘Nikola Tesla’, Muški vokalni ansambl ‘Špansko’ i Pjevački zbor UIR Zagreba.

Ana Tomašković, dugogodišnja suradnica UIR Zagreba i urednica i voditeljica emisije HRT-a ‘Normalan život’ bit će voditeljica događaja.

– Zlatko Bočkal bio je čovjek čija su predanost, strpljivost, neiscrpna empatija i razumijevanje ostavili neizbrisiv trag u srcima svih nas. Njegova duboka povezanost s glazbom bila je snaga koja je spajala ljude, a upravo ta ljubav nas i danas nadahnjuje da kroz pjesmu čuvamo uspomenu na njega. Članovi, zaposlenici i volonteri UIR Zagreba s ponosom svake godine organiziraju ovaj koncert, koji je mnogo više od glazbenog događanja; to je simbol zajedništva, zahvalnosti i trajne povezanosti s njegovim duhom i naslijeđem – izjavila je predsjednica UIR Zagreba Nada Vorkapić.

Izvor: UIR Zagreba

U trendu

Exit mobile version