Ostali sportovi

ČETIRI KANTUNA Zadarski sportaši za pomoć djevojčici Niki Baždarić

Objavljeno

/

Ovom humanitarnom malonogometnom turniru odazvao se bivši reprezentativni golman Danijel Subašić, kao i bivši igrač Hajduka Jurica Buljat, te hrvatski paraolimpijac u bacanju koplja Vladimir Gašpar

U sportskoj dvorani Krešimira Ćosića na zadarskom Višnjiku održan je drugi po redu Futsal Winter fest ‘Zadar 2023’. Ovo natjecanje održalo se od 27. prosinca 2023. do 8. siječnja 2024. godine, a zadnji dan natjecanja, osim za finale, bio je rezerviran i za humanitarni turnir ‘Četiri kantuna’.

Turnir Futsal Winter fest ‘Zadar 2023’, osvojila je ekipa ‘Autoservis Ljubičić’. Oni su u finalu ekipu ‘MNK Kontrol’ pobijedili s 3:1.

Ono što je također privuklo mnogobrojnu publiku na Višnjik, svakako je humanitarni turnir ‘Četiri kantuna’. Na ovaj humanitarni turnir u malom nogometu, koji je odigran za pomoć teško bolesnoj dvogodišnjoj djevojčici Niki Baždarić, odazvali su se mnogi poznati sportaši i pjevači, ali i jedan parasportaš – bivši reprezentativni golman Danijel Subašić, bivši igrač Hajduka Jurica Buljat, hrvatski paraolimpijac u bacanju koplja Vladimir Gašpar, hrvatski rukometaš, Zadranin Ivan Ninčević, te mnogi drugi poznati sportaši porijeklom iz Zadra. Uz sportaše na turniru su sudjelovali i pjevači.

Kupnjom ulaznice po cijeni od 2 eura, gledatelji su sudjelovali u izvlačenju tombole za koju je pripremljeno 11 sponzorskih nagrada. Glavna nagrada, koju je osigurao jedan od  glavnih sponzor turnira FWF vol.2, bile su dvije karte za nogometnu utakmicu talijanskog derbija između Intera i Milana.

U finalnoj utakmici turnira ‘Četiri kantuna’, ‘Teatro bar’ je sa 6:2 pobijedio ‘The Bar’ i osvojio ovaj humanitarni turnir.

Zadrani su još jednom pokazali veliko srce – na turniru je skupljeno 3.298,66. eura za liječenje dvogodišnje Nike Baždarić.