Predstavljanje je privuklo veliki interes među više od 60 sudionika – udruga, institucija i stručnjaka – osobito zbog fokusa na digitalne alate, međusektorsku suradnju i konkretne rezultate ostvarene kroz terensku nastavu u Parku prirode Lonjsko polje
Na Konferenciji za voditelje udruga osoba s invaliditetom, održanoj u ponedjeljak, 12. svibnja 2025. u zagrebačkom Hotelu Diplomat, projekt e-Pristupačnost Vol. 2 predstavljen je kao primjer dobre prakse u području digitalne edukacije, pristupačnosti i inkluzije, uz prikaz postignutih rezultata.
Projekt je predstavila Marijana Borac, voditeljica projekta iz Hrvatskog saveza udruga osoba s tjelesnim invaliditetom (HSUTI), istaknuvši njegov značaj za povećanje zapošljivosti osoba s invaliditetom u turizmu i drugim sektorima putem suvremenih edukacijskih metoda.
Program se sastoji od pet tematskih modula – četiri online i jednog praktičnog – usmjerenih na razvoj vještina, poticanje samopouzdanja te osnaživanje za aktivno uključivanje na tržište rada.
Predstavljanje je privuklo veliki interes među više od 60 sudionika – predstavnika udruga, institucija i stručnjaka – osobito zbog fokusa na digitalne alate, međusektorsku suradnju i konkretne rezultate ostvarene kroz terensku nastavu u Parku prirode Lonjsko polje.
Projekt provodi HSUTI uz sufinanciranje Ministarstva turizma i sporta Republike Hrvatske, s ciljem stvaranja pristupačnijeg, uključivijeg i održivijeg turizma te širenja mogućnosti za osobe s invaliditetom na tržištu rada.