Sjedeća odbojka

IOK Zagreb pobjednik jakog memorijalnog turnira

Objavljeno

/

Foto: ParaVolley Croatia

Ove godine turnir je imao slavljeničku notu jer je domaćin POK Zadar proslavio 20 godina svoga postojanja

Poslušaj članak
https://in-portal.hr/wp-content/uploads/2026/02/IOK-Zagreb-pobjednik-jakog-memorijalnog-turnira.mp3

Krajem proteklog mjeseca, u organizaciji Paraodbojkaškog kluba Zadar održan je 13. memorijalni turnir ‘Maslenica ‘93 – Memorijal Ivica Kapetanović’. Ovaj turnir održan je u sklopu obilježavanja 33. godišnjice Vojno-redarstvene operacije Maslenica, a tradicionalno se organizira u znak sjećanja na prerano preminulog predsjednika i kapetana POK Zadra, Ivicu Kapetanovića koji je dao veliki obol razvitku sjedeće odbojke u Hrvatskoj, ali i u čast hrvatskih branitelja koji su dali svoj život za našu slobodu.

Ova manifestacija bila je više od običnog natjecanja, bio je to događaj pun snažnih emocija i sjećanja na dane ponosa i slave.

Turnir se odigrao u Donatovom gradu, u Sportskoj dvorani Krešimira Čosića na Višnjiku. Na legendarnom turniru nastupilo je osam ekipa – IOK Zagreb, POK Marsonia, POK Novska, POK Knin ‘95, POK Hvidra Osijek, KSO Vukovar, POK Split, te domaćin POK Zadar.

Kao i svake godine, ovaj jaki turnir ponudio je pregršt dobrih utakmica u kojima nije nedostajalo sportskog uzbuđenja.

Natjecanje u Zadru dobro je došlo ekipama da podignu formu pred nastavak natjecanja u domaćem prvenstvu.

Ekipe su bile podijeljene u dvije skupine po četiri kluba, a pobjednik skupine direktno je izborio finale, što je razinu sportskog uzbuđenja i rivaliteta na parketu podiglo na razinu više.

Hrvatski prvak IOK Zagreb bio je smješten u skupinu zajedno s ekipama Knina, Osijeka i Novske, dok su drugu skupinu činili POK Marsonia, POK Split, KSO Vukovar i domaćin POK Zadar.

IOK Zagreb turnir je otvorio protiv POK Novske. Zagrebaši su dobro ušli u utakmicu te prvi set dobili s 25-13. U drugi set Zagreb ulazi nešto slabije, što je igračima Novske dalo zamah i nadu da u toj utakmici mogu zakomplicirati situaciju na terenu i odvesti je u neizvjesnu završnicu, međutim to IOK Zagreb nije dopustio. Hrvatski je prvak popravio igru u obrani te set uzeo s 25-22.

Uslijedila je utakmica protiv POK Knin ‘95. Pravi pristup od početka utakmice rezultirao je s dva sigurno dobivena seta (25-8 i 25-11). S novom sigurnom pobjedom Zagrebaši su nastavili svoj put prema plasmanu u veliko finale.

Plasman je trebalo potvrditi u posljednjoj utakmici skupine protiv ekipe Hvidra Osijek. Iako utakmice IOK Zagreba i Hvidre Osijeka uvijek ponude kvalitetnu borbu na parketu, ovaj put Zagrepčani Osječanima nisu ostavili ni najmanju šansu za neko iznenađenje.

Od početka su kontrolirali događanja na terenu, te zahvaljujući čvrstoj igri u obrani i kvalitetnom servisu, lagano dobili utakmicu s 2:0 u setovima (25 -14, 25-16).

S tri sigurne pobjede u grupi hrvatski se prvak plasirao u finale gdje ih je dočekala uvijek neugodna ekipa POK Marsonia.

Finale je, kako se moglo i očekivati, ponudilo vrhunsku odbojku s obje strane. POK Marsonia je dobro parirala Zagrebašima, ali individualna kvaliteta izabranika Vladimira Jolića došla je do izražaja te hrvatski prvak odnosi pobjedu u dva seta (25-18, 25-15).

Odličnom igrom, prikazanom u svim utakmicama, IOK Zagreb osvojio je 13. memorijalni turnir ‘Maslenica ‘93 – Memorijal Ivica Kapetanović’ i dodao još jedan trofej u svoje klupske vitrine.

Posebnost ovog braniteljskog turnira, kako ga organizatori još zovu, je i ta što su neki od igrača sudjelovali u akciji Maslenica. To daje poseban značaj ovoj sportskoj manifestaciji kojom se odaje počast svim hrvatskim braniteljima koji su dali svoj život i zdravlje za slobodnu Hrvatsku.

Klubovi koji su osvojili prva tri mjesta dobili su pehare i medalje, dok je svim klubovima uručena zahvalnica za sudjelovanje.

Podršku u organizaciji turnira dala je i Zadarska županija kojoj je također udijeljena zahvalnica.

Ove godine turnir je imao slavljeničku notu jer je domaćin POK Zadar proslavio 20 godina svoga postojanja.

U trendu

Exit mobile version