Ostali sportovi

Hrvatska streljačka reprezentacija gluhih osvojila dvije brončane medalje na EP

Objavljeno

/

U njemačkom gradu Poingu, od 26. studenog do 2. prosinca 2023. godine, održano je Europsko prvenstvo u streljaštvu za gluhe. Hrvatske boje na ovom prvenstvu branilo je šest predstavnika.

Za reprezentaciju Hrvatske nastupali su: Lana Skeledžija (zračni pištolj 10 m), Ela Minđek (zračni pištolj 10 m), Hana Kapetanović (zračna puška 10 m), Vida Puškadija (zračna puška 10 m), Boris Gramnjak (zračni pištolj 10 m), Darko Horvatić (zračni pištolj 10 m). Uz naše sportaše na ovo prvenstvo otišli su i trener Krešimir Loborec, Branko Kauzlarić, predstavnik Hrvatskog sportskog saveza gluhih te Pero Čerkez, predsjednik Hrvatskog streljačkog saveza gluhih.

Naši reprezentativci, kao i njihova pratnja, imali su razloga za zadovoljstvo. Naime, Hrvatska streljačka reprezentacija gluhih osvojila je dvije brončane medalje na ovom prvenstvu.

Lana Skeladžija osvojila je broncu u kategoriji zračni pištolj, dok je u kategoriji mix zračni pištolj zajedno s Borisom Gramnjakom također zauzela treće mjesto.

Boris Gramnjak uz treće mjesto u kategoriji mix zračni pištolj, osvojio je i peto mjesto u kategoriji zračni pištolj.

Darko Horvatić u istoj kategoriji zauzeo je deveto mjesto. Ela Minđek je u kategoriji zračni pištolj završila na solidnom šestom mjestu.

U kategoriji zračna puška Vida Puškadija završila je na devetom mjestu, dok je njezina kolegica iz reprezentacije Hana Kapetanović u istoj kategoriji zauzela 12. mjesto na Europskom prvenstvu.