Kao glavni gosti večeri nastupit će njemačka power metal grupa Masterplan, koju predvodi bivši gitarist njemačkih metal legendi Helloween Roland Grapow
Metal legenda Geoff Tate, bivši pjevač grupe Queensrÿche, dolazi u nedjelju, 12. travnja, u zagrebački Boogaloo klub, gdje će izvesti u cijelosti album ‘Operation: Mindcrime’, jedan od najvažnijih konceptualnih albuma u povijesti metal glazbe, objavio je Twilight Promotion.
‘Operation: Mindcrime’ je konceptualni album i rock opera, koji je svojedobno zauzeo 34. mjesto na listi časopisa Kerrang ‘100 najvećih heavy metal albuma svih vremena’. Taj album donio je proboj bendu Queensrÿche, dosegnuvši 50. mjesto na Billboardovoj ljestvici, dok su njegova dva singla, ‘Eyes of a Stranger’ i ‘I Don’t Believe in Love’, postala hitovi na ljestvicama u SAD-u.
Geoff Tate je s Queensrÿcheom objavio 12 albuma, posljednji 2011. godine ‘Dedicated to Chaos’, a na koncertu će osim cijelog ‘Oeration: Mindcrime’ izvesti presjek ostalih hitova grupe Queensrÿche i dio svog solo materijala.
Kao glavni gosti večeri nastupit će njemačka power metal grupa Masterplan, koju predvodi bivši gitarist njemačkih metal legendi Helloween Roland Grapow. Osnovani su 2001. godine, a 2003. objavljuju prvi album ‘Masterplan’. Na ovoj turneji predstavljaju svoj posljednji album iz 2026. godine ‘Metalmorphosis’.
Kao predgrupa nastupit će dark progressive metal grupa Inner Vitriol, osnovana 2007. godine u Bologni u Italiji. Prvi album ‘Into The Silent I Sink’ objavili su 2013., a na ovom nastupu predstavit će album iz 2026. godine ‘Semper Tacui’.
Večer će otvoriti domaći predstavnici metal scene, riječki Keops, kojima se nedavno kao glavni vokal pridružila Vana, pa su tako jedan od rijetkih metal bendova predvođenih pjevačicom u Hrvatskoj. Osim starog materijala, predstavit će nekoliko novih pjesama s novog albuma koji uskoro izlazi.