Sport

STOLNI TENIS Uspon ugostio 30 igrača iz Hrvatske i Slovenije

Objavljeno

/

U organizaciji PSTK Uspon prošli vikend, točnije u subotu 17. veljače 2024. godine, u Velikoj Gorici, održano je natjecanje u parastolnom tenisu pod nazivom ‘Velikogorički kup’, a nastupilo je oko 30 parastolnotenisača iz cijele Hrvatske, ali iz susjedne nam Slovenije.

Pokrovitelji ovog natjecanja bili su Parasportski savez Zagrebačke županije i zaklada Paraolimpijac.

Turnir je svojom prisutnošću uveličala hrvatska paraolimpijka i europska prvakinja u parastolnom tenisu Anđela Mužinić Vincetić.

Natjecanje se igralo u 3 kategorije: kolica, djeca do 15 godina, te mladi do 23 godine.

U kategoriji kolica očekivano je najbolja bila i pobjedu odnijela Anđela Mužinić Vincetić. Drugo mjesto pripalo je Slovencu Ljubiši Gajiću za koga je Anđela ipak bila prejaka. Treće mjesto podijelila su dvojica igrača – Viktor Jozić i Nino Baša.

Što se tiče kategorije djece do 15 godina, pobjedu u toj kategoriji odnio je URIHO-vac Vid Komar. Vid je i na ovom turniru, kao i na prijašnjima, pokazao svoju kvalitetu, te među jakom konkurencijom završio prvi i okitio se zlatom.

U toj kategoriji još su nastupili: Lorena Rinčić (PSK Uspon), Matija Kos (URIHO) i Petar Jurić (URIHO).

Rinčić je osvojila drugo, dok je treće mjesto pripalo URIHO-vcu Matiji Kosu. Četvrti je završio Petar Jurić, također iz URIHO-a.

U kategoriji mladi do 23 godine, zlato je osvojio član STK Zagreb, Luka Klasić, srebro je otišlo u ruke Karlu Bilanoviću iz Samobora, a treće mjesto podijelile su njegovi klupski kolege Jurica Ivanković i Kristijan Fic.

Najboljima su dodijeljeni pehari i slatkiši.

Na ovom natjecanju sudjelovali su i volonteri iz Gimnazije ‘Velika Gorica’. Oni su svojim prisustvom uvelike pomogli pri organizaciji samog turnira, a primarna zadaća bila im je skupljanje loptica.