Ostali sportovi

SP U (PARA)OBARANJU RUKU Hrvatska briljirala s deset osvojenih medalja

Objavljeno

/

U Moldaviji se održalo Svjetsko prvenstvo u obaranju i paraobaranju ruku na kojem je sudjelovalo 20 hrvatskih predstavnika. Naši obarači i paraobarači ruku navikli su nas na to da sa svakog velikog natjecanja kući donesu nekoliko medalja. Ni ovaj put nije bilo drugačije.

Pohod na medalje započeo je mladi hrvatski obarač ruke Fran Mikulić, osvojivši srebrnu medalju u konkurenciji juniora, lijevom rukom u kategoriji 75 kg.

Rino Mašić ili ‘Lički Hulk’, kako ga od milja zovu, još je jednom pokazao da je nepobjediv u ovom sportu te je Hrvatskoj donio dvije zlatne medalje. Mašić se natjecao u seniorskoj kategoriji 110 kg najprije lijevom, a potom i desnom rukom. U oba finala Rino je bio neumoljiv te napravio ono što se od njega i očekivalo.

I naši paraobarači ruku još su jednom pokazali svoju kvalitetu. Domagoj Cvitković postao je svjetski prvak lijevom rukom u konkurenciji seniora, u kategoriji 100 kg kolica. Hrvatska himna taj dan svirala se dva puta jer je Križevčanin Luka Drukan također zasjeo na svjetski tron. On je pobjedu odnio lijevom rukom u kategoriji 80 kg.

Kakvo bi to bilo natjecanje bez medalja Rudija Antolića. Naš iskusni paraobarač osvojio je brončano odličje lijevom rukom u kategoriji +65 kg.

U obaranju desnom rukom naši paraobarači također su bili sjajni. Nakon osvajanja zlata u obaranju lijevom, Drukan se okitio srebrom u obaranju desnom rukom. Rudi Antolić je također bio srebrni u juniorskoj kategoriji obaranja desnom rukom, dok je Domagoj Cvitković, nakon zlata lijevom, desnom rukom osvojio brončano odličje.

Osim naših sjajnih momaka, zapažene rezultate u obaranju ljevicom postigle su i naše paraobaračice. Ani Jelinić zauzela je četvrto mjesto u kategoriji 55 kg kolica, dok je Ines Fribinger zauzela sedmu poziciju u kategoriji 55 kg.

Iako joj je u obaranju lijevom medalja izmakla za dlaku, sjajna Riječanka Ani Jelenić osvojila je broncu u obaranju desnom rukom u kategoriji 55 kg kolica. Ines Fribinger u obaranju desnom rukom osvojila je solidno šesto mjesto u kategoriji 55 kg.

Nakon žetve medalja na ovom Svjetskom prvenstvu, nadamo se da će naši sjajni reprezentativci i na Europskom prvenstvu koje se u svibnju sljedeće godine održava u Bratislavi ostvariti uspjeh.