EP KOŠARKE U KOLICIMA Hrvatska si zakomplicirala situaciju

Objavljeno

/

Naši su reprezentativci pokušavali sve, ali lopta jednostavno nije htjela ući u koš

Nakon što je u užarenoj atmosferi na otvaranju Europskog prvenstva divizije B košarke u kolicima Bosna i Hercegovina uvjerljivo svladala Portugal, jučer nas je dočekao još jedan dan košarkaškog spektakla u Sarajevu.

U skupini B Hrvatska je tražila prve pobjede na natjecanju, prvo protiv Slovenije, pa preko domaćina. Nažalost, u utakmici protiv Slovenije, slaba koncentracija i još slabija preciznost rezultirali su porazom.

Prvih nekoliko minuta prve četvrtine igralo se koš za koš, da bi reprezentativcima Slovenije oko polovice prve četvrtine pala koncentracija što su naši dečki iskusno iskoristili te na kraju prve dionice imali 21:17. Drugu četvrtinu obilježilo je dosta promašaja s obje strane. U takvom ritmu bolje se snašla reprezentacija Slovenije te je druga četvrtina otišla na njihovu stranu s 37:31.

Slovenci su u trećoj četvrtini dodali još malo gasa te na pola četvrtine već bili na 13 koševa prednosti. Izbornik Vujica naše je košarkaše pokušao prodrmati zovnuvši time-out, ali ni to nije urodilo plodom.

Naši su reprezentativci pokušavali sve, ali lopta jednostavno nije htjela ući u koš. Slovenci su s lakoćom zaustavljali napade hrvatskih košarkaša, dok im je s druge strane ulazila svaka lopta koju su uputili prema našem košu.

U zadnju četvrtinu protivnik je ušao s čak 20 koševa prednosti što je bilo nedostižno za slabo pucački raspoložene hrvatske košarkaše. Krajnji rezultat utakmice bio je, pomalo ružnih, 71:53 za Sloveniju.

Osim Hrvatske svoj prvi nastup u grupi B upisali su i Švicarci koji su se sastali s Portugalom. Portugalcima je pobjeda bila prioritet s obzirom na to da su u prvoj utakmici teško stradali od domaćina.

U kakvoj je Portugal krizi vidjelo se i u utakmici protiv Švicarske. Od početka se vidjela samo jedna momčad na parketu, bolje rečeno, Portugalci su izgledali kao da se prvi put susreću s košarkaškom loptom. Švicarski košarkaši dopustili su im samo sedam koševa u prvoj četvrtini, da bi od polovice druge četvrtine konstantno vodili s deset i više razlike, te ostatak utakmice samo održavali stečenu prednost i na kraju pobijedili s velikih 70:45.

Hrvatska je dojam morala popravljati protiv Bosne i Hercegovine koja je u prvoj utakmici pokazala svu raskoš svoje košarke i u dobrom raspoloženju dočekala Hrvatsku.

I Hrvatsku je, nažalost, dočekao sličan scenarij kao i s Portugalom. Bosna i Hercegovina je, možemo reći, održala košarkašku lekciju našima. Već u prvoj četvrtini vidjelo se u kojem smjeru ide utakmica. Susjedi su se vrlo brzo odvojili, a Hrvatski košarkaši nisu se uspjeli vratiti u utakmicu sve do zadnje četvrtine kada dolaze na svega četiri koša zaostatka, ali za nešto više ipak nije bilo energije. Bosna i Hercegovina slavila je s 91:82 te tako nanijela Hrvatskoj drugi poraz u istom danu.

Iako su šanse za proći u borbu za medalje male, Hrvatskoj želimo sreću u preostalim utakmicama i nadamo se što boljem plasmanu.

Sljedeći suparnik naše reprezentacije bit će Švicarska, a utakmica je na rasporedu danas u 18 sati.

Što se tiče skupine A, snage su odmjerili Grčka i Češka te Litva i Latvija. U utakmici između Grka i Čeha sve do zadnje četvrtine nije se nazirao pobjednik. Gotovo cijela utakmica igrala se koš za koš, da bi u četvrtoj četvrtini Česima pala koncentracija. To su Grci iskoristili te priveli mirno utakmicu kraju pobijedivši sa 61:48.

Meč između Litve i Latvije otišao je uvjerljivo na stranu Latvijaca koji su dominirali od početka do kraja utakmice, a konačni rezultat bio je 63:38.

Prema utakmicama kakve smo gledali prva dva dana natjecanja, sigurno nas čeka spektakularan nastavak Europskog prvenstva.