Ostali sportovi

EP GRANADA Fran Skračić srebrni u parastreljaštvu, Hrvatska ekipno brončana

Objavljeno

/

Iz Španjolske s Europskog prvenstva u parastreljaštvu za slijepe i slabovidne dolaze nam sjajne vijesti. Naš trofejni parastrijelac Fran Skračić još je jednom prezentirao zavidno pucačko umijeće.

Naime, Skračić se natjecao u disciplini 10 m zračna puška ležeći te osvojio srebrnu medalju. Da bi mogao ostvariti sjajan rezultat vidjelo se već u kvalifikacijama. Fran je u kvalifikacijskom nastupu postavio novi državni rekord pogodivši 617,5 krugova.

Iako je u finalu većinu vremena odlično gađao, uslijedio je pad koncentracije te Fran nije bio najprecizniji u 23. finalnom hicu što ga je na kraju koštalo zlata. Usprkos tome što nije osvojio zlato, Fran može biti i više nego zadovoljan jer je srebro osvojio s postavljenim novim državnim rekordom finala 240.6.

Pobjedu je odnijela poljska predstavnica Barbara Moskal s pogođnih 245.1 krugova, dok je brončano odličje pripalo Španjolcu Manuelu Sencialesu s 221.8 krugova.

-Pripreme za EP u Granadi su bile intenzivne u svakom obliku. Od treninga u streljani, preko kondicijskih treninga, pa sve do psiholoških priprema. Prvi na redu je bio ležeći stav koji je većini strijelaca jača disciplina. Konkurencija je bila veoma jaka tako da je natjecanje bilo ispunjeno pozitivnim natjecateljskim nabojem- istaknuo je Skračić.

U finalu se ni najmanje greškice ne opraštaju tako da je borba bila žestoka do samog kraja. Sa ponosom smo osvojili drugo mjesto i uzeli srebrnu medalju. Tako da ovdje nema govora o izgubljenom zlatu, već o osvojenom srebru. Posebno moram zahvaliti svom treneru Damiru Tješinski koji me doveo do ovog rezultata zajedničkim upornim radom, trudom i beskonačnim strpljenjem i razumijevanjem – zaključio je naš sjajni strijelac.

Drugi hrvatski predstavnici VI predstavnici nisu se baš proslavili u svojim nastupima. Ruža Markešić je s 580.6 krugova zauzela 16. mjesto, dok je Darko Golubić završio na 17 poziciji. s 563.7 pogođenih krugova.

Osim navedenih predstavnika Hrvatsku čast u Granadi brani i Rudolf Petrović koji se natječe u malokalibarskoj disciplini R9-50m ležeći.

Hrvatski VI reprezentativci osim u ležećem stavu, natjecali su se i u disciplini VIS-zračna puška stojeći  ekipno.

Hrvatska ekipa je pokazala da su i ekipno  jedni od najboljih na svijetu. Naime, Fran Skračić, Ruža Markešić i Darko Golubić osvojili su broncu s 1097.6 pogođenih krugova.

Iako osim Skračićevog srebra, u pojedinačnoj konkurenciji rezultati ostalih naših VI predstavnika nisu bili na razini, ekipno su uspjeli ostvariti još jedan fantastičan rezultat za hrvatsko parastreljaštvo na ovom Europskom prvenstvu. Iza sebe su ukupno ostavili finske pucače. Naš najbolje plasirani streljaš bio je Fran Skračić koji je završio na 9. poziciji s  515.5 krugova, dok su Darko Golubić  i Ruža Markešić završili kao 16. i 17. plasirani strijelci s rezultatima od 308.9, odnosno 273.2 krugova.

Dodajmo kako je Rudolf Petrović je na malokalibarskoj streljani gađao ležeći stav (R 9) s rezultatom od 611.9 krugova ostvario 18. mjesto.

Fran i ostali hrvatski strijelci još su jednom pokazali da je Hrvatska u samom vrhu europskog parastreljaštva.