Centar za kulturu Trešnjevka već osamnaestu godinu zaredom organizira Festival dječje knjige, manifestaciju koja slavi knjigu i otvara vrata čarobnog svijeta dječje književnosti
Festival dječje knjige otvara vrata čarobnog svijeta priča, igre i umjetnosti. Kroz radionice, predstave, susrete s piscima i brojne kreativne programe, mali i veliki zaljubljenici u knjige zajedno slave dječju književnost.
Svečano otvorenje 18. Festivala dječje knjige održat će se u utorak 15. travnja u Parku Stara Trešnjevka, u organizaciji Centra za kulturu Trešnjevka. Festivalski program otvara manifestacija ‘Uberi priču’ s početkom u 11 sati.
U krošnjama parkovskih stabala vise stotine slikovnica koje čekaju male čitatelje! Uz smijeh klaunova, glazbu uličnih zabavljača i pripovjedače na pozornici, svako dijete može ubrati svoju knjigu i ponijeti je kući – kao uspomenu na dan ispunjen pričama i čarolijom. Nastupaju: Ana Dobričić, Igor Rajki, Nikolina Manojlović Vračar i Sanja Lovrenčić.
Festival dječje knjige poziva sve ljubitelje priča, djecu i odrasle, da se pridruže ovom jedinstvenom slavlju knjige i dječje mašte.
Festival se održava uz podršku Gradskog ureda za kulturu i civilno društvo Grada Zagreba.